PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=335340}
6,6 12 770
ocen
6,6 10 1 12770
7,5 4
oceny krytyków
Appaloosa
powrót do forum filmu Appaloosa

Czy tylko dla mnie ten film jest tak nudny?

Na wstępie zaznaczę: nie jarają mnie Transformesy, nie szukam akcji i wybuchów co krok. To, czego się czepiam, to klasyka westernu, której tu nie ma.
Długie, mało ciekawe dialogi, na których opiera się niemal cały film, brak napięcia, wyczekiwania na finalny pojedynek czy obronę miasta...

Dla mnie to bardziej dramat na Dzikim Zachodzie, czyli bardzo niedobry tor, na jaki westerny ówcześnie skierowano. Z miłą chęcią razem z bohaterem wejdę w stan melancholii, wspomnień, dylematów i rozterek miłosnych, ale dajcie mi poza tym jakieś pamiętne, dobre sceny pojedynku, ujęcia i muzykę. A tak, wychodzi takie przeciętne nie wiadomo co.

Jedyne, co broni ten film, to gra aktorska, stojąca na przyzwoitym poziomie (nawet ta "nieszczęsna" Rene, jako milutka, ale zbyt niewierna panienka) oraz relacja między dwoma najlepszymi przyjaciółmi, niezachwiana nawet w chwili próby (choć wątek miłosny to osobna, również nie wysokich lotów, kwestia).

No i strzelaniny, tak krótkie, tak szybkie, tak mało zjawiskowe. Na to się nie czeka z zapartym tchem, nie jest to podbudowane żadną poważniejszą atmosferą, nie jest to także zrealizowane tak, jak potrzeba.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones