PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=320377}

Wschodnie obietnice

Eastern Promises
7,1 33 804
oceny
7,1 10 1 33804
7,0 29
ocen krytyków
Wschodnie obietnice
powrót do forum filmu Wschodnie obietnice

Urwany wątek

ocenił(a) film na 7

Film według mnie całkiem dobry, niezła fabuła przyjemnie sie ogląda, dobre aktorstwo ale zakonczenie calkiem nieudane jak dla mnie i mi po prostu nasuwa sie pytanie co było dalej? Jakby zadnego przelomu w filmie cassel, mortensen, watts co z nimi dalej, jak ta historia wyglada dalej. Takie zostawienie filmu w otwartej kompozycji w tym wypadku to zly wybór.

ocenił(a) film na 7
tiger777b

będzie część druga.

ocenił(a) film na 8
_BadMan_

Kiedy?

ocenił(a) film na 7
tiger777b

7/10
Ciekawie opowiedziana historia. Urwany wątek to chyba za mocne określenie. W przypadku tego filmu o wiele lepiej pasuje określenie jakie autor postu zawarł w swojej recenzji - "kompozycja otwarta". Urwany, przerwany, niedokończony to określenia wątku którego zakończenie trudno ułożyć sobie w głowie samemu. Oczywiście nie można wykluczyć powstania kontynuacji ale myślę że obecne zakończenie jest i tak dość wymowne.
Semyon zostaje aresztowany za gwałt po tym jak jego krew zostanie porównana z krwią jego dziecka. Władzę po nim przejmuje jego syn Kirill. Jaki jest Kirill wszyscy widzieliśmy. Niezrównoważony emocjonalnie prostak ze skłonnościami do alkoholu używek oraz wszelkich sposobów komplikowania sobie życia (przykładem może być to że szukali go Czeczeni). Taki szef nie może być długo szefem i można go szybko wyeliminować lub łatwo nim manipulować. Faktyczną władzę nad organizacją z pewnością przejmie Nikolai Luzhin.
Jest inteligentny, sprytny i umie się odnaleźć w strukturach zarządu rosyjskiej mafii. To kim jest faktycznie Nikolai dowiadujemy się w końcowym etapie filmu, zatem nietrudno domyśleć się jak skończą członkowie tej grupy przestępczej.
Ja osobiście chętnie bym zobaczył drugą część bo ta była bardzo fajna ale jeżeli miałby powstać jakiś gniot bazujący na sukcesie pierwszej części to lepiej niech nic już z tym nie robią i niech zostanie jak jest.

ocenił(a) film na 8
Albano

Też brakowało mi zakończenia, szkoda bo przez to film jedynie stracił. Nie będzie raczej drugiej części, myślę, że reżyser nie miał jej nigdy w zamyśle. Wręcz przeciwnie specjalnie zakończył film w ten sposób bo został pewnego rodzaju głód. Swoja droga świetna muzyka :]

ocenił(a) film na 7
tiger777b

również się zgodzę co do zakończenia. Mogło być lepsze, ale ogólnie film dobry, jeśli się nie ma lepszych tytułów w zanadrzu można obejrzeć

rumun23

Mi osobiście średnio podobał się wątek z tym, że Vigo okazuje się agentem FSB. Myślę, że byłoby ciekawiej gdyby był po prostu "zwykłym ruskiem" z jakąś dozą honoru. Ale i tak całość jakoś robi wrażenie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones